Projekt edukacyjny „Szkoła wczoraj, dziś i jutro”

 

Projekt edukacyjny „Szkoła wczoraj, dziś i jutro” został zrealizowany 13 października 2017 roku w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom i młodzieży wydarzeń z dnia 14 października 1773 roku oraz przedstawienie jak wyglądała szkoła w przeszłości, począwszy od starożytnych systemów wychowania przez średniowieczne typy szkół, szkolnictwo w wieku XVI i XIX, tajne nauczanie podczas II wojny światowej, i skończywszy na szkolnych wspomnieniach naszych dziadków z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Ostatnim etapem projektu był konkurs plastyczny „Szkoła przyszłości”. Uczniowie każdej z klas wspólnie z wychowawcami wybierali najlepszy plakat, który miał reprezenntować całą klasę. Ze wszystkich dostarczonych prac komisja w składzie: pani Małgorzata Furmanowska, pani Aleksandra Górna oraz pani Justyna Szeflińska wyłoniła trzy najlepsze plakaty:
I miejsce – klasa IVD
II miejsce – klasa VIB
III miejsce – klasa VA

Fotogaleria…