Z życia Świetlicy – listopad

Listopad to miesiąc patriotyczny. W związku z tym rozmawialiśmy na temat zbliżającego się Święta Niepodległości. Śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne : „Hymn Polski”, „Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”. Rysowaliśmy polskie symbole narodowe, wykonywaliśmy kotyliony i kwiaty w barwach narodowych, wypełnialiśmy kontury mapy Polski kulkami z krepy i malowaliśmy farbami.

W tygodniu dotyczącym przygotowań zwierząt do zimy, czytaliśmy różne ciekawostki o zwierzętach  z wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek. Rysowaliśmy i malowaliśmy przygotowania zwierząt do zimy, śpiewaliśmy piosenkę „A to jeż”, „Jadą, jadą misie” oraz bawiliśmy się w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”, graliśmy na bum bum rurkach.

W kolejnym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”: opowiadaliśmy o naszych ulubieńcach, wypełnialiśmy kolorowanki z misiami i samodzielnie je wycinaliśmy. Czytaliśmy książkę A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz omawialiśmy przygody zabawnego misia. Wykonywaliśmy ilustrację do wybranego fragmentu książki. Oglądaliśmy film „Wielka przygoda Kubusia Puchatka”.

Oprócz tego, dzieci miały okazję rozwiązywać różnego rodzaju krzyżówki, rebusy i zadania matematyczne. Systematycznie odrabialiśmy też zadania domowe.

W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy o wróżbach i zwyczajach andrzejkowych, wycinaliśmy i kolorowaliśmy klucze, wykonywaliśmy karty okolicznościowe na szkolny Kiermasz Świąteczny. Śpiewaliśmy piosenkę „Na strunach igieł”.

Jak co roku w świetlicy został ogłoszony konkurs na „Ozdobę bożonarodzeniową” dla uczniów i rodziców.