Egzamin praktyczny na kartę rowerową

W dniu 18.06 o godz. 9.00 w naszej szkole rozpocznie się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Zanim uczniowie do niego przystąpią, muszą zaliczyć test teoretyczny złożony z 25 pytań. Jak się okazuje, nie jest on dla nich łatwy, ale jest szansa poprawy.

Zachęcam Was, kochani uczniowie, do jak najlepszego poznania przepisów ruch drogowego. To bardzo ważne dla Waszego bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że się nie poddacie w razie niepowodzenia.

Nie wszyscy uczniowie czwartych klas mogą zdawać ze względu na wymóg ukończenia 10 lat. Na pewno w klasie 5-tej będzie dla nich egzamin i możliwość poprawy dla tych, którym się nie powiedzie w tym roku.

Na egzaminie w czerwcu będzie obecny strażnik miejski i policjant.

Przygotowałam krótki filmik, by uczniowie mogli wcześniej poćwiczyć na swoich rowerach przejazd trasą egzaminacyjną. Na egzaminie będą mieli do w wykorzystania 2 szanse.

Życzę Wam jak najlepiej zdanego testu praktycznego. Na najlepszych czekają drobne upominki. Powodzenia!

Z życia świetlicy – maj

W tym miesiącu rozmawialiśmy o książkach, wykonywaliśmy ilustrację do wybranej baśni, robiliśmy zakładki do książek. Uczyliśmy się piosenki, pt. „Czytaj wiele”.

W związku z Festynem Osiedlowym, ćwiczyliśmy repertuar patriotyczny i graliśmy na bum-bum rurkach. Braliśmy też udział w konkursie plastycznym , pt. „Czyńmy dobro dla wszystkich i wszystkiego”.

Czytaliśmy opowiadanie o przyjaźni, pt. „Tariku”. Wykonaliśmy wystawę prac plastycznych na holu szkoły.

Chórek świetlicowy „Śpiewające nutki” zaprezentował swoje umiejętności wokalne na Koncercie Charytatywnym.

W tygodniu dotyczącym dni teatru i tańca rozmawialiśmy o rodzajach teatrów, pracy aktora i osób z nim związanych.

Z okazji Dnia Matki malowaliśmy pastelami portrety naszych mam, uczyliśmy się piosenki, pt. „Kochana Mamo”.

Na zajęciach z papieroplastyki wyczarowywaliśmy z papieru żabki i pszczółki.

Na boisku szkolnym bawiliśmy się chustą Klanzy. Mieliśmy też zajęcia z sensoplastyki, które uczyły tworzenia farb z kredy i wody oraz innego sposobu malowania.

„Ważni władcy, dzielni rycerze”

„Zerówka” udała się śladami króla Bolesława Chrobrego, poznała postaci historyczne, legendy o rycerzach i książętach. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy Ostrów Tumski, jedyną pozostałą, z licznych niegdyś w Poznaniu, wysp na Warcie. Tuż przed Katedrą Poznańską nasze dzieci wcieliły się w rolę I króla Polski! Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie katedry.

Turniej Mini-Kosza z okazji Dnia Dziecka

25 maja Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 na os. Wichrowe Wzgórze zorganizowała Międzyszkolny Turniej Mini-Kosza z okazji Dnia Dziecka dla chłopców z rocznika 2008/09. W zawodach wzięły udział 4 drużyny, które rywalizowały w wyścigach rzędów oraz w grze mini-kosza systemem każdy z każdym. Organizatorzy rozszerzyli rywalizację o konkursy rzutowe: „Króla dwutaktu” oraz „Rzuty wolne”.

Z naszej szkoły najcelniej z biegu do kosza rzucał Tomasz Kryszak, który awansował do finału i w zaciętej walce po kilku dogrywkach zajął II miejsce.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza piątka turnieju otrzymała piłki koszykowe.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

24 maja 2018 na boisku Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się Festyn Rekreacyjno-Sportowy dla dzieci uczestniczących w programie „POZNAŃSKI ANIMATOR SPORTU SZKOLNEGO”.

Podczas imprezy organizatorzy przygotowali WIELKIE NIESPODZIANKI: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule zorbing, symulator rodeo, soft Mount – miękka góra, euro – bungee, ring Gladiator, gigantyczne piłkarzyki oraz NOWOŚĆ – tzw. WYMIATACZE. Poznański Szkolny Związek Sportowy zapewnił dla dzieci poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.

Z naszej szkoły uczestniczyło 26 uczniów, którzy brali udział w zajęciach z koszykówki.

Jaskółki z wizytą w kinie

Dnia 9 maja „Jaskółki” wybrały się do Mulitkina 51 i brały udział w programie edukacyjnym „Moja pierwsza wizyta w Kinie”. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia różnych zakamarków kina. Dzieci zajrzały do kabiny projekcyjnej, wydrukowały bilet oraz przyglądały się jak powstaje popcorn. Na koniec dzieci udały się do sali kinowej na seans pt. „Kacper i Emma na safari”. W ten przyjemny i atrakcyjny sposób przedszkolaki zostały wprowadzone w świat kultury audiowizualnej.