Turniej „Pasowanie na AZSiaka”

Dnia 3 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Poznaniu odbył się Turniej „Pasowanie na AZSiaka”. W reprezentacji SP65 prowadzonej przez trenerkę Monikę Siborę znalazły się zawodniczki z klas sportowych 4b: Lidia Markiewicz, Amelia Walicka, Zuzanna Bilska, Klaudia Rybak, Vanessa Kujaw i Alicja Szkudlarek oraz z 5b – Diamanada Błaszkiewicz. Gościnnie, aby uzupełnić skład wzięły udział zawodniczki z klasy 3b: Basia Pacholczyk i Julianna Urbaniak oraz z 3c – Asia Konrad. Dziewczynki walczyły dzielnie wygrywając jedno spotkanie, a 2 razy schodząc z parkietu pokonane.

Jednak tego dnia ważniejsza była dobra zabawa oraz poznawanie się wszystkich zawodniczek AZS, a było ich tego dnia ponad 60. Gościnnie na turniej zaproszone zostały zawodniczki Enea AZS Poznań: Jazmine Davis, Jewel Tonstull, Michaela Stejskalova, Kateryna Rymarenko oraz Katarzyna Bednarczyk. Zawodniczki Ekstraklasy energicznie dopingowały nowe adeptki koszykówki, chętnie rozdając autografy i pozując do zdjęć. Na koniec wręczyły każdej zawodniczce z osobna okolicznościowy dyplom, szczerze gratulując i życząc powodzenia w karierze.

Każda z zawodniczek otrzymała również koszulkę. W tych koszulkach dziewczynki już na drugi dzień dopingowały starsze koleżanki w meczu Enea AZS Poznań -AZS PWST Gorzów Wlkp.

Zdjęcia z turnieju zamieszczone zostały w bibliotece Google. Więcej…

A oto zdjęcia z meczu ekstraklasy: