Z życia świetlicy – marzec

W marcu, jak w garncu – pogoda nas nie rozpieszczała. Jednak coraz częściej wychodziliśmy na dwór, bawiąc się na placu zabaw i grając w piłkę na boiskach.

Z okazji Dnia Kobiet wykonywaliśmy wazoniki z kwiatkami przy wykorzystaniu plastikowych kubeczków i ozdobnych dziurkaczy. W myśl hasła: „Kobiety małe i duże” rysowaliśmy portrety naszych mam, babć, cioć czy koleżanek.

Czekając na przybycie wiosny tworzyliśmy wiosenne kwiaty z kolorowej krepy, rysowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie oraz wykonywaliśmy w zespołach plakaty z okazji Pierwszego Dnia Wiosny inspirowane muzyką.

Na zajęciach muzycznych śpiewaliśmy piosenkę „Muzyczne rękawiczki” oraz graliśmy wiosenne przeboje na bum-bum rurkach. Dodatkową atrakcją były warsztaty z hip–hopu, przeprowadzone przez instruktorów z domu kultury Orbita, których do nas zaprosiliśmy.

Wiosna , to czas porządków. W związku z tym wykonywaliśmy prace porządkowe w świetlicy, polegające m.in. na układaniu książek, porządkowaniu gier, segregowaniu puzzli, zmianie gazetek i tworzeniu wiosennych dekoracji na okna.

Z okazji Świąt Wielkanocnych wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, np. zajączki z rolek po papierze toaletowym, kurczaczki z origami, jajka z szablonów i krepy oraz papierowe koszyczki. Wypełnialiśmy też okolicznościowe kolorowanki i kartki świąteczne.

Zorganizowaliśmy także międzyświetlicowy konkurs na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”.

Braliśmy tez udział w międzyświetlicowym konkursie na „Zajączka wielkanocnego”, w którym zajęliśmy I miejsce oraz w międzyświetlicowym „Turnieju w dwa ognie”, gdzie również zdobyliśmy I miejsce.

Wolny czas spędzaliśmy również grając w różne nowe gry świetlicowe, szachy oraz tworzyliśmy interesujące projekty z klocków konstrukcyjnych.