Poznański Bieg im. O. Józefa Jońca

13 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Poznańskim Biegu im. O. Józefa Jońca. Imprezę zorganizował Zespół Szkół Pijarów na os. Jana III Sobieskiego już po raz ósmy. Zawody odbyły się w formie biegów w kilku kategoriach wiekowych, ze startu wspólnego na różnych dystansach dostosowanych do możliwości i wieku uczestników.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg został nagrodzony medalem, wyjątkowym, bo specjalnie wybitym na te zawody. Ten medal to nagroda za podjęty wysiłek, pokonanie swoich ograniczeń i dobiegnięcie do mety.

Z naszej szkoły dwie osoby stanęły na podium: Filip Rybacki z klasy 3c oraz Zuzanna Osicka z klasy 5b. Zajęli oni III miejsce i otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Bardzo szybko dobiegły do mety dziewczynki z rocznika 2009-2010: Barbara Burchardt z klasy 3b (14 miejsce) oraz Aleksandra Tomczak z klasy 2b (19 miejsce). W roczniku 2007 – 2008 najlepiej z naszej szkoły pobiegł Mikołaj Lewandowski z klasy 4b, który zajął 34 miejsce na 165 startujących chłopców.