Z życia świetlicy – wrzesień 2018

I znowu rozpoczął się kolejny rok szkolny…!

Z radością powitaliśmy w naszym gronie uczniów klas pierwszych. Jak co roku odbyło się dla nich uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, podczas którego dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w świetlicy. Musiały przejść też kilka testów i odgadnąć parę zagadek. Po wspólnym ślubowaniu wszyscy  otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki.

Na początku września omówiliśmy sobie zasady BHP oraz regulamin świetlicy szkolnej. Przypomnieliśmy również, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. W związku z tym obejrzeliśmy prezentację multimedialną, pt. „Bezpieczna droga do szkoły” oraz śpiewaliśmy piosenkę o „Znakach drogowych”.

W pierwszym tygodniu dzieci opowiadały o wakacyjnych przygodach, prezentując swoje wakacyjne pamiątki. Wykonały też pracę plastyczną, pt. „Wakacyjne wspomnienia”.

Na zajęciach integracyjnych uczniowie rysowali swoje portrety oraz kolegów i koleżanek. Grali też w gry planszowe, łamigłówki  i zagadki słowne.

Przez cały wrzesień pogoda nam dopisywała. Codziennie wychodziliśmy na świeże powietrze. Bawiliśmy się na placu zabaw, graliśmy w ringo, paletki, piłkę nożną, siatkówkę, rzucaliśmy do kosza. Uczestniczyliśmy także w zabawach z chustą Klanza.

W związku z nadejściem jesieni rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, malowaliśmy pastelami „Jesienne drzewa”. Wykonaliśmy też farbami prace plastyczne, pt. „Jesienne inspiracje” oraz robiliśmy „liski” z origami i plecionki z kolorowych sznureczków.