Smaki Regionów

Pod koniec września uczniowie mieli okazję wybrać  się ze mną na Smaki Regionów. W niewielkiej grupce uczniów doświadczaliśmy zapachu, smaku różnych regionów Polski ale także świata.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach owocowych, spróbować  wyciskania soku z jabłek oraz wziąć udział w konkursie.  Zosia Nowak wykazała się niezwykłą szybkością w rozwiązywaniu zadania  i wygrała piękną grę, którą  ofiarowała dla szkoły.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w wycieczce i zapraszam na następne wydarzenia.

Przedstawiam jeszcze relację z naszego wyjścia oczami  Amelii Stachowiak z  kl. VC :

Dnia 29.09.2018 r., w sobotę, pojechałam z moimi koleżankami i kolegą oraz panią Justyną Górą na „Smaki Regionów”, które odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Spotkaliśmy się o 9.30 przed szkołą. Pani już na nas czekała; poszliśmy na przystanek autobusowy. Jak dojechaliśmy targi były jeszcze zamknięte. Po 15 minutach zostały otwarte i weszliśmy do niego środka wypełnionymi  zapachami różnych potraw.  Chodziliśmy od stoiska do stoiska. Próbowaliśmy wiele potraw i napoi. Ja próbowałam pierogów ruskich, oscypka, różnego rodzaju nabiału, octu owocowego, suszonych owoców i warzyw, kolorowych koktajli.

Jeśli pani Justyna zaproponuje kolejne takie wyjście na podobne wydarzenie na pewno wezmę w nim udział.

Justyna Góra