Z życia świetlicy – październik 2018

W związku z nadejściem pięknej, złotej, polskiej jesieni wykonywaliśmy wiele różnorodnych prac plastycznych :

• malowaliśmy pastelami i farbami „Jesień wokół nas”
  • lepiliśmy z plasteliny dary jesieni
  • z liści  tworzyliśmy leśne stworki, zwierzątka i ludziki
  • wypełnialiśmy kontury liści farbami
  • odbijaliśmy fakturę liści wykorzystując pastele
  • wypełnialiśmy jesienne kolorowanki
  • wycinaliśmy liście z kolorowego bristolu
  • dekorowaliśmy okna i zmienialiśmy świetlicowe gazetki

Rozwiązywaliśmy też zagadki i rebusy związane z jesienią oraz graliśmy na bum bum rurkach gamę  C–dur i „Rurowy dżem”. Czytaliśmy wiersze o jesieni, m.in. I. Salah „Dary jesieni”, „Jesień”.

Z okazji Dnia Nauczyciela śpiewaliśmy piosenki: „ Nasza szkoła” oraz „Naszej Pani”. Wykonywaliśmy portrety nauczycieli i laurki oraz redagowaliśmy życzenia.

Dużym wydarzeniem było uroczyste otwarcie siłowni na boisku szkolnym, podczas którego chórek świetlicowy „Śpiewające nutki” zaśpiewał autorską piosenkę z tej okazji.

W ostatnim tygodniu wykonywaliśmy znicze i lampiony z kolorowego papieru. Rozmawialiśmy też o zaduszkowych zwyczajach w Polsce i na świecie. Tworzyliśmy też łańcuchy z białej i czerwonej krepy, które przystroiły korytarz szkolny na parterze.

Prawie codziennie korzystaliśmy z ładnej pogody, wychodząc na boisko szkolne i odrabialiśmy lekcje.