Zawody robotyki SUMO

 

19 lutego w budynku naszej szkoły odbyły się tradycyjnie, bo po raz ósmy, zawody Wielkopolskiej Ligi Robotyki w konkurencji sumo. Do walki zgłosiło się 20 zespołów z poznańskich szkół. Po przegranych w I rundzie pojedynkach nasi zawodnicy konkurowali dalej w serii dla pokonanych i tu dotarli aż do finału. W derbach SP65 lepsza okazała się „Husaria”, która dzięki temu zajęła w końcowej klasyfikacji 4 miejsce. Druga z naszych drużyn zajęła 7 miejsce. Zwyciężył, również po bratobójczym pojedynku, zespół z Marcinka (I LO w Poznaniu).

Na półmetku VIII edycji Ligi „Husaria” (Piotr Kopydłowski z 8c) jest na 6 miejscu, zaś Avatar (Bartek Kupś z 8c i Filip Walkowiak z 6a) na 9 pozycji. Kolejne zawody odbędą się w kwietniu w ZSO2 w Krzesinach.

Tabele z tegorocznych zawodów znajdują się na stronie organizatora rozgrywek Fundacji Ale Nauczanie, pozrobot.pl…