Z życia Świetlicy – luty

W miesiącu zakochanych wykonywaliśmy piękne witrażowe serca, którymi ozdobiliśmy salę świetlicową i korytarz na parterze szkoły. Pisaliśmy miłe słowa i życzenia dla swoich „Walentynek” w formie laurek. Śpiewaliśmy piosenkę, pt. „Nierozłączne koleżanki”. Wykonaliśmy też „Walentynkowe jeże”, które znalazły się na gazetce świetlicowej. Słuchaliśmy bajki „O św. Walentym”, czytaliśmy baśnie braci Grimm, np. „Siedem koźlątek”, „Roszpunka”.

Luty to miesiąc związany także z Poznaniem. Czytaliśmy, więc, legendy o naszym mieście, śpiewaliśmy „Piosenkę o Poznaniu”, oglądaliśmy albumy ze zdjęciami miasta. Z plasteliny lepiliśmy poznańskie koziołki oraz odrysowywaliśmy z szablonów ich postacie, które wypełnialiśmy pastelami.

Na zajęciach tanecznych ćwiczyliśmy figury i układy choreograficzne do zbliżającego się „Przeglądu tanecznego”, odbywającego się w naszej szkole. Poznawaliśmy też zasady savoir-vivre’u na co dzień, czytając, m.in. książkę G. Kasdepke i omawiając zasady dobrego wychowania.

Na zajęciach muzycznych tworzyliśmy akompaniamenty do poznanych piosenek, tworzyliśmy rondo muzyczne i tańczyliśmy układy ruchowe do „Just dance”.

W ostatnim tygodniu sporo pracy poświęciliśmy na dekorowanie sali świetlicowej i szkolnych korytarzy, wykonując „piernikowe”, „serduszkowe” i „krasnalowe” ozdoby na Drzwi Otwarte w naszej szkole.