Wyjście do Blubry 6D

 

Grupa „Skowronków” i „Jaskółek” wybrała się na Stary Rynek do multimedialnego muzeum Poznania. Blubry – poznańskie legendy 6D, to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci poczuły ducha dawnego Poznania. Wchodząc do „kapsuły czasu” przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Historie opowiedział nam lektor. Obecnych tam atrakcji doświadczyliśmy wszystkimi zmysłami. Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które przedstawiają dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystyczną gwarę poznańską. Odbiór wrażeń wzmocniły efekty specjalne – mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami – bohaterami naszych opowieści oraz słodki, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich. Było naprawdę super ! 🙂