Warsztaty grafiki komputerowej – relacja

 

W dniu 3.06.2019 naszą szkołę odwiedził prof. Mark Bannatyne ze swoimi studentami. Prowadzili oni w języku angielskim warsztaty grafiki komputerowej dla naszych uczniów z klas 8a i 8c. Wydarzenie to było możliwe dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania.

Dr Bannatyne jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń zawodowych, min. American Society of Engineering Education, Epsilon Pi Tau Honorary Society,

Phi Kappa Phi Honor Society oraz AMC SIGGRAPH. Ponadto prowadzi rozległą działalność międzynarodową, współpracując z instytucjami

min. w Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii. W latach 2000, 2002 i 2011 był stypendystą Komisji Fulbrighta. Jesienią 2011 r. pełnił na WSKiZ obowiązki

profesora wizytującego, w ramach tego właśnie stypendium, prowadząc zajęcia ze studentami WSKiZ i warsztaty dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz odwiedzając prawie 20 szkół ponadgimnazjalnych w całej Wielkopolsce w ramach cyklu warsztatów grafiki komputerowej.

Jest autorem i współautorem wielu opracowań naukowych dotyczących edukacji inżynierskiej i grafiki komputerowej.

Temat był tak interesujący, że mimo gorącej pogody uczniowie nie mogli skończyć pracy nad zadaniami wyznaczonymi przez prof. Bannatyne. Dziękuję im bardzo za wzbogacenie wiedzy i przeżycia takiego ciekawego spotkania. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się za rok.

Justyna Góra
Błażej Stankiewicz