Z życia świetlicy – wrzesień 2019

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy pełni zapału i dobrego humoru. Wspominaliśmy minione wakacje, oglądaliśmy zdjęcia, pamiątki i wykonaliśmy prace plastyczne na temat „Moja wakacyjna przygoda”.
Zapoznaliśmy się z regulaminem świetlicy, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo.  Braliśmy udział w wielu zabawach integracyjnych, m. in.: „Krzesła”, chusta Klanzy, „Murarz”, mecze piłki nożnej, rysowanie kolorową kredą, lepienie z plasteliny, wspólne śpiewanie piosenek.

W związku z nadchodzącą jesienią malowaliśmy pastelami jesienne pejzaże, wylepialiśmy z plasteliny kolorową jesień. Puściliśmy wodze fantazji malując farbami „Jesienne inspiracje”. Wykonaliśmy jesienne drzewa techniką przestrzenną, wykorzystując kolorowe paski brystolu.

Uczyliśmy się piosenki „Kapelusz Uśmiechmistrza”.

Uczyliśmy się samodzielności i samoobsługi w czasie obiadów szkolnych w stołówce.