XIV Olimpiada Informatyczna Juniorów

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych całej Polski do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Pierwszy etap rozpoczyna się już 16 września, składa się z trzech tur, w tym testu wiedzy o programowaniu i algorytmach oraz zadań programistycznych i algorytmicznych do rozwiązania w C++ lub Pythonie (do wyboru). Na najlepszych czeka udział w obozie naukowym Olimpiady, a na wszystkich finalistów wstęp do dowolnej szkoły średniej i ocena celująca na świadectwie. Oczywiście laureaci zdobędą medale Olimpiady.

Regulamin, terminarz, poradniki, materiały jak zacząć przygodę z programowaniem i wiele innych znajduje się na stronie Olimpiady: https://oij.edu.pl.

Bajkowy Pokaz Mody 2019

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w „BAJKOWYM POKAZIE MODY’ 2019.

Temat tegorocznej edycji: „Historia polskiego kina animowanego dla dzieci”

Konkurs odbędzie się
7 czerwca 2019 roku (piątek), godz. 10:00.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.

Na podstawie obejrzanej bajki lub filmu animowanego uczestnicy mają za zadanie zaprojektować i wykonać strój dla wybranego bohatera.
Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub grupowo (np. całą klasą).

Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową na adres: bibliotekaodziezowka01@wp.pl
do dnia 31 maja 2019 roku.

Załączniki:

Pozdrawiamy!

Krystyna Ogrodowicz-Sękowska
Elżbieta Miłowska
Monika Matuszewska

„Opowieści z wyobraźni” – wyniki

Wyniki Międzyświetlicowego konkursu „Opowieści z wyobraźni”:

I miejsce:  „Lisia historia” Maja Kancek kl. II SP 74 
II miejsce: „Szalony tydzień Palczakówny” Marianna Ciesielczyk kl. I c SP 65 
III miejsce: „O małej czerwonej pandzie” Magdalena Jabłońska kl. II SP 11 

Wyróżnienia: 
  1. „Robaczki poszukiwaczki” Zuzanna Waligórska kl. I SP 74
  2. „Wyprawa w góry” Antonina Kurosz kl. I SP 46
  3. „O jelonku, który poznaje las” Monika Waluszyńska kl. II SP 65

„Zimowe impresje” – edycja 2019

Dnia 8 lutego 2019 r. w ODK Orbita odbył się wernisaż podsumowującym konkurs fotograficzny pod hasłem „Zimowe impresje”. Poza tym uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego „Żwigurki” pod batutą pani Natalii Kłysz-Sokalskiej oraz uczniowie z klasy VIIa, którzy przygotowali piękne recytacje wierszy o zimie pod kierunkiem pani Beaty Korbanek.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Góra, Małgorzata Furmanowska, Katarzyna Habrych, Paweł Doskocz zdecydowała, że w kategorii klas I – III:

  • I miejsce zajęła – Gabriela Ruiz-Jowsa,
  • II  miejsce zajął – Stanisław Echaust,
  • III miejsce zajął – Franciszek Motyliński.
  • Wyróżnienia otrzymali: Amelia Piasecka, Łukasz Kryszak, Marek Michalski, Pola Feliniak.

W kategorii klas IV – VI:

  • I miejsce zajęła Maja Molewska,
  • II miejsce zajął Bartosz Konewka,
  • II miejsce zajęła Natalia Kubisiak,
  • III  miejsce zajął Mikołaj Pankowski,
  • III miejsce zajął Sebastian Graś,
  • III miejsce zajął Karcz Mikołaj
  • Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Fiega, Anna Hreczyn, Tomasz Kryszak, Kacper Kuśnierek, Jan Ignaszak.

I miejsce w kategorii klas VII – VIII zajęła Julia Szeszuła.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz ODK Orbita za ufundowanie nagród. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie fotograficznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Góra, Małgorzata Furmanowska