Edukacja wczesnoszkolna – Spanglish

Innowacja Spanglish została stworzona zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej języka obcego w szkole podstawowej. Powstała z myślą o wprowadzeniu nauki drugiego języka obcego – języka hiszpańskiego już od klasy 1 szkoły podstawowej. Dzięki wcześnie rozpoczętej przygodzie z językami obcymi dzieci uczą się w sposób naturalny, poprzez dynamiczne aktywności, zabawę i piosenki.

Innowacja ma na celu wzbudzenie w dzieciach pozytywnej motywacji do nauki języków, wszechstronny rozwój ucznia oraz rozbudzanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata.

Ciekawy, kolorowy podręcznik Colorín Colorado z bohaterami w postaciach sympatycznych robotów w atrakcyjny sposób przedstawia tematy bliskie uczniom. Nauka odbywa się w oparciu o zasadę spirali co oznacza powtarzanie materiału z jednoczesnym poszerzaniem o nowe elementy. Innowacja Spanglish prowadzona jest w klasach I-VI.

Zajęcia w wymiarze jednej godziny tygodniowo prowadzone są przez p. Magdalenę Bullert (w klasach I-III) oraz  p. Justynę Szeflińską (w klasach IV-VI).