Klasy 4-6 – Klasy sportowe o profilu koszykówka

Od klasy czwartej uczniowie mają możliwość trenowania koszykówki w klasach sportowych. Dziewczynki i chłopcy mają 6 godzin z trenerem i 4 godziny wychowania fizycznego, czyli codziennie mają 1,5 godziny zajęć sportowych. Plan jest tak układany, żeby jednego dnia dzieci miały trening, a kolejnego wychowanie fizyczne.

Szkoła współpracuje z klubami koszykarskimi:  AZS oraz MKK Pyra.

AZS Poznań to klub z największymi koszykarskimi tradycjami w Poznaniu. W roku 2014 akademicki klub zajął 6 miejsce w Polsce w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży, co jest gwarantem znakomitej pracy z poznańską młodzieżą – najwyżej sklasyfikowany wielkopolski klub. AZS Poznań to jeden z nielicznych klubów, dla którego oprócz samego sportu ważną rolę odgrywa również nauka, na którą nasi trenerzy zwracają bardzo dużą uwagę. Powstające klasy sportowe mają na celu wychowanie młodego pokolenia zawodniczek dla klubu, umożliwiając im naukę na najwyższym poziomie. Od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, liceum ogólnokształcące, a na studiach wyższych kończąc.

Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra Poznań powstał w 1995 roku. Głównym celem jego działania jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży pięknej dyscypliny sportu, jaką jest koszykówka. Utworzenie klubu o takim profilu działalności okazało się trafnym posunięciem. Potwierdzeniem tego były i są wyniki osiągane przez drużyny w różnych kategoriach wiekowych. Od wielu lat zespoły młodzieżowe Pyry odgrywają wiodącą rolę w wielkopolskich rozgrywkach wojewódzkich, a także odnoszą szereg sukcesów w rozgrywkach centralnych.

MKK „PYRA” Poznań poza nauczaniem gry w koszykówkę organizuje liczne imprezy dla dzieci i młodzieży: zimowe półkolonie z koszykówką, pierwszy krok mini-kosza, turniej mini-kosza z okazji „Dnia Dziecka” oraz „Gwiazdkowy” turniej mini-kosza, turniej koszykówki o Memoriał Wacława Draba i Memoriał Gerarda Gramse i inne. Zawodnicy „Pyry” mają również możliwość udziału w zimowych i letnich obozach szkoleniowych.